Voor contante donaties in Suriname en in SRD kunt u svp contact opnemen met Jean-Luc van Charante op +597 713 9060 of mail naar jeanluc.sr@gmail.com Hij zal zorgen voor de verdere afhandeling van uw donatie en dat uw gift secure online wordt verwerkt.
------
FUTURE LEADERS AND ENTREPRENEURS
WAAROM DIT PROGRAMMA?

(Global Shapers Paramaribo Retreat @NotBersaba, Suriname - Februari 2015)
Het komt steeds vaker voor in de wereld dat er wordt gesproken over een tekort aan jonge leiders en ondernemers. Echter blijkt vaak dat het de maatschappij is die jongeren niet voldoende ondersteunt en/of klaarstoomt om een leidinggevende rol te vervullen of een eigen onderneming te starten. Vaak zijn ondernemerschap en leiderschap trainingen gereserveerd voor het tertiair onderwijs of gebonden aan cursussen, seminars en workshops met hoge kosten. Met de sociale technologie en de juiste aanpak kan dit echter in een eerder stadium worden aangepakt.
Vaak kosten dit soort programma's heel veel geld. Hoge inschrijfkosten mogen echter geen drempel voor deelname vormen. Wij willen daarom graag de meest geschikte kandidaten de mogelijkheid bieden om aan dit programma mee te doen, ongeacht hun financiële situatie. Wj willen het programma gratis aanbieden aan een groep van 20 jongeren.
WAT IS HET DOEL?
Het Future Leaders and Entrepreneurs Programma is een programma dat zich richt op de persoonlijke ontwikkeling van jongeren die hun leiderschap en ondernemerschap vaardigheden willen ontwikkelen buiten schooluren. Het curriculum richt zich op specifieke vaardigheden die complementair zijn aan het bestaande onderwijs.
In het digitale tijdperk is de rol van het onderwijs veranderd. Dit komt door continue veranderingen in de samenleving, zowel technologisch als in de methodiek. Hierdoor wordt het voor studenten steeds belangrijker om zichzelf te ontwikkelen door niet alleen de materie te kennen, maar ook te begrijpen. Aansluitend hebben leerkrachten de uitdaging om niet alleen kennis over te dragen, maar ook het klaslokaal onder controle te houden, wat meer afleiding heeft dan ooit tevoren.
Het Future Leaders and Entrepreneurs programma is gericht op zelf studie en persoonlijk ontwikkeling op basis van persoonlijke interesses in plaats van een hierarchisch onderwijs systeem, met sessies gericht op zachte waarden en technische hulpmiddelen. De inhoud van het interesse veld wordt tijdens het programma aan de student overgelaten.
Het programma vervangt hiermee dus niet het bestaande onderwijs systeem, maar helpt jongeren op een vroege leeftijd leiderschap en ondernemerschap vaardigheden ontwikkelen. De initiele doelgroep is daarom ook gericht op jongeren tussen de 14-18 jaar. Deze groep is vaak de groep met de meeste potentie en in een ideale positie om de vaardigheden te ontwikkelen, maar tegelijkertijd de groep die het snelst is afgeleid of door leeftijdsgenoten onder druk wordt gezet.
HOE IS DE HAALBAARHEID VAN DIT PROGRAMMA GETEST?
In augustus en september 2014 heeft het pilot project van Future Leaders and Entrepreneurs plaatsgevonden. 14 jongeren tussen de leeftijd van 14-35 jaar hebben over een periode van 8 weken vaardigheden mogen ontwikkelen door wekelijkse sessies die waren gericht op bewustwording over het belang ondernemen en leiding geven, maar ook het gebruiken van sociale technologie om jezelf beter te kunnen ontwikkelen.
De pilot is uitgevoerd door de Global Shapers Paramaribo, met ondersteuning van Stichting Platform Support Suriname, Suriname Tourism Development Bureau, Spang Makandra en NV TON. Deze pilot is door deze organisaties gesponsord.
Tijdens de pilot zijn de volgende onderwerpen behandeld:
- Balans in je persoonlijk leven
- Branding door middel van Social Media
- Het belang van samenwerken
- De basis van netwerken en pitchen
- Het opstellen van een persoonlijk ontwikkelingsplan
WAT IS DE VOLGENDE STAP?
In april 2015, tijdens de paasvakantie in Suriname, wordt het programma voortgezet met een uitgebreidere variant waarbij jongeren twee weken lang van 8.00 tot 18.00u worden ondersteunt om alle vaardigheden te bemachtigen die ze kunnen gebruiken om zelf hun dromen na te streven. Los van het bestaande curriculum zullen er ook trainingen en workshop met ervaren trainers op het gebied van ondernemerschap en leiderschap worden verzorgt, bedrijfsbezoeken worden georganiseerd en zal dagelijks en sport element worden toegevoegd aan het programma.
Daarbij staan de volgende leerdoelen voorop:
- Het belang van leiderschap en ondernemerschap voor de samenleving begrijpen
- Persoonlijke branding en sociale omgang
- Ontwikkelen van een persoonlijk toekomstperspectief
- Het gebruiken van sociale technologie voor persoonlijke ontwikkeling
- Het ontwikkelen van een efficiente en gezonde levensstijl
WAT GEBEURD MET DE CROWDFUNDING?
Indien het gestreefde bedrag niet wordt behaald, maar het totaal boven de 50% uitkomt, zal het project doorgang vinden. Dit eventueel aangepast vorm, waarbij het curriculum iets minder uitgebreid is.
Giften die binnenkomen nadat de target is gehaald zullen volledig worden ingezet in het ontwikkelen van een (online) academie die dit programma op regelmatige basis aanbied. Wij hebben jou steun dus hard nodig!!